Kilka słów o Rally Obedience

Rally obedience to doskonała alternatywa dla wszystkich, którzy chcą doskonalić umiejętności swoje i swojego pupila, jednocześnie doskonale się przy tym bawić. Zapewnia to dość liberalna (w porównaniu z innymi sportami kynologicznymi) forma zawodów. Podczas pokonywania toru przewodnik może chwalić psa, zachęcać do wykonywania poleceń, wydawać komendy werbalne i za pomocą gestów, a nawet nagradzać smakołykiem. Dzięki tym udogodnieniom nawet początkujący adepci szkolenia mogą z powodzeniem rywalizować na zawodach. Istotną sprawą jest też różnorodność zadań, jakie mamy do wykonania podczas pokonywania trasy (we wszystkich klasach są 62 znaki oraz 9 zadań bonusowych).

10396468_660539507326654_360464835_n

Niewątpliwą zaletą tego sportu jest fakt, że uprawiać go może właściwie każdy. W rally-o obowiązuje podział na klasy oraz kategorie, a startować mogą zarówno psy młode (od 6 miesiąca), jak i starsze. W zawodach mogą brać także udział dzieci oraz osoby niepełnosprawne. Zespół złożony z psa i opiekuna ma za zadanie pokonać specjalnie przygotowany tor, na którym znajdują się znaki (tabliczki z ćwiczeniami do wykonania). Liczy się zarówno precyzja wykonywania poleceń, jak i czas, w jakim uda się ukończyć trasę (szczegóły na stronie rally-o.pl).

10396545_660929800620958_54197221_n

W odróżnieniu od innego rodzaju sportów kynologicznych opartych na posłuszeństwie, w rally-o podczas pokonywania trasy, wykonujemy wiele różnorodnych komend, a ich kolejność poznajemy dopiero na zawodach. Liczy się też czas przejścia toru, a mniejszy nacisk kładzie się na precyzję wykonania poleceń. Możemy się stale porozumiewać z psem za pomocą komend głosowych oraz gestów. Dzięki temu treningi bardziej przypominają realia życia codziennego, co jest niewątpliwą zaletą tego sportu.

Program naszych kursów oparty na najnowszych metodach szkolenia psów sportowych.   Rally obedience uczymy przez kształtowanie  i  budowanie łańcuchów zachowań, a treningi zawierają dużo elementów samokontroli.  Dzięki temu pies wykonuje komendy szybciej i precyzyjniej.

Na nasze zajęcia zapraszamy zarówno osoby dorosłe, jak również dzieci i młodzież. Wystarczy, że pies umie poprawnie wykonywać podstawowe komendy, nie wykazuje zachowań agresywnych i ma skończone 5 miesięcy.

IMG_9044

Po ukończeniu kursu istnieje możliwość dalszych treningów w klubie Rally-O Team (kliknij tu, by dowiedzieć się więcej).

Zajęcia odbywają się przy stacji metra Wawrzyszew, na polance przed Laskiem Lindego (na wysokości ul. Szubińskiej)

Kursy prowadzi Piotr Awencki, trener Rally-O Team

10357924_660539677326637_176608090_n

 

 

Centrum Edukacji Kynologicznej