Czyszczenie zębów (bez usypiania) szczoteczką Emmi-Pet

Zabieg wykonywany jest za pomocą urządzenia Emmi-Pet, która jest w pełni ultradźwiękową szczoteczką, przeznaczoną do pielęgnacji zębów i jamy ustnej u zwierząt. Została stworzona przez niemieckich naukowców w EMAG AG, firmie specjalizującej się w rozwoju i produkcji urządzeń ultradźwiękowych.

Czyszczenie tą metodą nie wymaga usypiania psa czy kota do zabiegu ani podawania środków uspakajających. Podczas zabiegu używamy także specjalnej pasy aktywnej pod wpływem ultradźwięków oraz polerki i skalerów dentystycznych w celu uzyskania lepszych i szybszych efektów.

Zalety zabiegów z użyciem szczoteczki Emmi-Pet:

– ultradźwięki tworzą do 84 mln drgań powietrza na minutę, wnikając aż do 12 mm w głąb tkanki (bez jej naruszania), dzięki czemu skutecznie likwidują zarazki i bakterie gromadzące się na zębach, dziąsłach oraz w kieszonkach zębowych.
– ultradźwięki są skuteczne przy chorobach dziąseł, krwawieniach z dziąseł, zapaleniach dziąseł i owrzodzeniach jamy ustnej,
– działa profilaktycznie – przeciwbakteryjne działanie ultradźwięków usuwa kamień i płytkę nazębną, dzięki czemu chroni zęby przed infekcją,
– działa terapeutycznie – w przypadku wystąpienia objawów zapalenia przyzębia w ciągu kilku sesji można zmniejszyć objawy lub wyleczyć całkowicie (likwidując bakterie odpowiedzialne za zapalenie przyzębia)
– likwiduje nieprzyjemny oddech z pyska nawet do 12 godzin,
– uaktywnia przepływ krwi w dziąsłach w celu poprawy procesu gojenia,
– jest delikatna i nie wymaga szczotkowania (nie powoduje bólu przy podrażnionych dziąsłach lub zębach)
– urządzenie nie wibruje i nie wydaje żadnego dźwięku, aby zwierzę czuło się maksymalnie komfortowo.

W celu zachowania odpowiedniej higieny jamy ustnej zwierzęcia polecamy wizyty profilaktyczne raz w miesiącu. W przypadku stanów chorobowych lub dużego kamienia konieczne będzie kilka zabiegów (ich liczna zależy od stanu jamy ustnej)

Używanie ultradźwięków do higieny jamy ustnej jest całkowicie bezpieczne dla ludzi i zwierząt (fale ultradźwiękowe są falami powietrza; szczoteczka Emmi-Pet działa z całkowicie bezpieczną mocą 0,2 W)

Cennik:
– jednorazowy zabieg – 50 zł
– karnet na 5 zabiegów – 5% zniżki
– karnet na 10 zabiegów – 10% zniżki

Zabiegi wykonuje Iwona Awencka, groomer z Certyfikatem Kompetencji Emmi-Pet

Centrum Edukacji Kynologicznej