Archiwa tagu: nose work

Obóz z nosework i brainwork, czyli tydzień zabaw węchowych

Zapraszamy na letni obóz podczas którego będziemy pracować z psim nosem – dużo zabaw węchowych (brainwork) oraz detekcja zapachów (nosework)

NOSEWORK to dyscyplina sportowa, która wywodzi się ze szkoleń psów policyjnych. Polega na detekcji zapachów (wyszukiwaniu i znaczeniu zapachów). Nie wymaga dużego wysiłku fizycznego, ale jest porządną dawką stymulacji umysłowej. Uczy skupienia, samodzielnego podejmowania decyzji, buduje pewność siebie. Dlatego to zajęcia dla każdego, bez względu na wiek, sprawność fizyczną, czy rasę. Idealnie sprawdzi się u psów starszych, niepełnosprawnych, wracających do formy po kontuzji, czy lękliwych.
BRAINWORK to zabawy węchowe z wykorzystaniem różnych przedmiotów, podobnie, jak nosework, to świetny sposób na stymulację umysłową dla każdego psa.

Obóz jest skierowany zarówno psów znających nosework, jak i tych, które nigdy nie miały styczności z detekcją zapachów. Na miejscu podzielimy się na grupy dostosowane do umiejętności psa 😉

TERMIN: 21.08-27.08.2017 r

21.08.17 – przyjazd uczestników, obiad i po obiedzie trening
22-26.08.17 – 3 treningi dziennie
27.08.17 – mini zawody i wyjazd

MIEJSCE:
OW BOSMAN
ul. Wyspa Wielka Żuława
14-200 Iława
woj. warmińsko-mazurskie
http://www.wyspanajezioraku.pl/

INSTRUKTOR: Piotr Awencki (trener psów, zawodnik nosework, oraz uczestnik kursu instruktor i sędzia w Stowarzyszeniu Nosework Polska)

TRENINGI:
Trenujemy w grupach 4 – 5 osobowych. Każda grupa będzie miała trzy godzinne treningi dziennie. W środku obozu jedno popołudnie będzie wolne na odpoczynek dla psów, w tym czasie mamy dla obozowiczów robótki ręczne – wyplatanie mat węchowych 🙂
Treningi będziemy na bieżąco analizowali, nie zabraknie teorii zapachu, ale przede wszystkim dużo praktycznych ćwiczeń (od wprowadzenia zapachu, przez trening motywacyjny, naukę przeszukania terenu/przedmiotów, po ćwiczenia z ołożonymi próbkami). Jeden dzień poświęcimy na zabawy węchowe, czyli brainwork (każdy z uczestników wróci do domu z własnoręcznie wykonaną matą węchową)

KOSZT OBOZU – uzależniony jest od wyboru domku i ilości osób w domku
Koszt treningów psa – 600 zł
Drugi trenujący pies tego samego przewodnika – 500 zł. NOCLEGI:
Domek dwuosobowy – koszt za dobę – 2 osoby 80 zł, 1 osoba 60 zł
Domek czteroosobowy – koszt za dobę – 4 osoby 160 zł, 3 lub 2 120 zł
Domek pięcioosobowy – koszt za dobę – 5 osób 200 zł, 4 lub 3 osoby 160 zł
W każdym domku jest łazienka z prysznicem, toaleta i TV.

WYŻYWIENIE:
Całodzienny (śniadanie i kolacja szwedzki stół, obiad) koszt – 35 zł osoba (posiłki wegetariańskie 45-50zł/dzień)
Trenujemy na wyspie otoczonej wodą. Na wyspę można dostać się tylko promem. Do sklepu motorówką z zaprzyjaźnionym Panem Wyspowym 🙂 . Do jeziora od miejsca treningu jest 100 m – zabieramy kostiumy i rano rozgrzewka w wodzie 🙂

Na zgłoszenia czekamy do 20 maja br.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w obozie proszę o wypełnienie formularza (kliknij tu)