Historia Zuzika

Centrum Edukacji Kynologicznej Zuzik

– kilka osób z pasją, tysiące szczęśliwych psów i zadowolonych właścicieli
Co trzeba zrobić, aby stworzyć firmę zajmująca się usługami dla psów? Czy wystarczy mieć pomysł i pieniądze? Ukończyć kurs, przeczytać kilka książek? Nauczyć czworonoga paru prostych sztuczek? Ostrzyc swojego pupila? Wszystko to musi powstać z pasji, zaangażowania i marzeń. Tylko wtedy nieustannie chce się uczyć, by poznawać tą niesamowitą istotę, jaką jest pies i dzielić się zdobytą wiedzą z innymi! Zuzik powstał, ponieważ psy to nasza pasja, sens życia. Praca z nimi jest dla nas czystą przyjemnością, a największą satysfakcją jest radość obwieszczona światu zamaszystym machaniem ogona. Naszych klientów staramy się zarazić pasją do psów. Pragniemy, aby stali się oni nie tylko odpowiedzialnymi właścicielami, ale przede wszystkim dobrymi i wyrozumiałymi opiekunami.

Iwona Awencka

Iwona Awencka

groomer (fryzjer dla zwierząt)

Groomingiem zajmuję się od 2001 r. Praca ze zwierzakami i uświadamianie ludzi w sprawach pielęgnacji to moja pasja i misja. Uczę również tych chcących rozpocząć przygodę z groomingiem, prowadząc kursy pielęgnacji psów i kotów od 2010 r. Największą satysfakcję daje pupil spokojny podczas zabiegów i mina zadowolonego właściciela.

Ukończone kursy:

Sztuka pielęgnacji psów i kotów (wrzesień 2001);

Wykorzystanie ziół w profilaktyce i leczeniu zwierząt (marzec 2016);

Dietetyka zwierząt domowych (czerwiec 2017);

Fizjoterapia i rehabilitacja psów i kotów (lipiec 2017);

Czyszczenie zębów ultradźwiękami oraz pielęgnacja jamy ustnej psa i kota w salonie groomerskim przy użyciu szczoteczki Emmi-Pet (październik 2017);

Olga Talarska

Olga Talarska

instruktor szkolenia psów

W dzieciństwie uporczywie „molestowałam” tatę, by kupił mi psa – najpierw wykpił się koniecznością wczesnego wstawania i obowiązkami, a potem (udawaną:)) alergią. Marzenia powróciły na studiach podyplomowych, gdy na zajęciach dot. social mediów omawialiśmy przypadek Andrew Kanppa – kanadyjskiego fotografa, który swoje konto na Instagramie prowadził w oparciu o zdjęcia swojego psa, Momo. Chował czowronoga w różnych miejscach kadru tak, by użytkownicy musieli szukać postaci bordera, świetnie się przy tym bawiąc. Rok później jedna z książek artysty z odciskiem łapy Momo trafiła na moją półkę, a dwa lata pózniej – do mojego mieszkania Regis, samiec tej samej rasy. Wszystko przeczyło jednak internetowym zapewnieniom i kolorowym instagramowym obietnicom – łobuz nie był ani łatwy do ułożenia, ani wymagający jedynie konsekwencji. To wtedy zaczęła się moja edukacja w tamecie psów – od wychowania poprzez psią komunikację aż po potrzeby i emocje czwornogów. Ukończyłam wtedy liczne kursy posłuszeństwa, seminaria z psiej motywacji czy odpowiedniej zabawy z psem.

Jednak do pracy z psami nakłoniła mnie dopiero Hansa – suka tej samej rasy, do tego ruda 😉 Kolejne wyzwania w wychowaniu sprawiły, że zapisałyśmy się i ukończylyśmy z wyróżnieniem kurs trenera szkolenia psów. To Hansa zmusiła (i codziennie zmusza!) mnie do refleksji i pracy nad psimi emocjami, sposobem uczenia się i schematami zachowań.

Na poważnie zajęłyśmy się także sportem kynologicznym jakim jest nosework. Na co dzień trenujemy w Klubue Nosework Warszawa i regularnie startujemy w zawodach. Prowadzę też kurs noseworku dla początkujących w Poznaniu.

Ukończone kursy:

Trener szkolenia psów (lipiec 2020)
Podstawy żywienia psów (październik 2019)
Zdrowo i sportowo – przewodnik o rozwoju szczeniaka (kwiecień 2019)
Motywacja, zabawa aport – sportowe podstawy i życie codzienne (sierpień 2018)
Pierwsza pomoc dla psów (styczeń 2018)
Nowoczesna i rozumna praca z psem (październik 2017)

Piotr Awencki

Piotr Awencki

trener psów

Współpraca człowieka z psem fascynowała mnie odkąd tylko pamiętam, a pasją „zaraził” mnie mój tata, który amatorsko zajmował się ich szkoleniem. To dzięki niemu poznałem pana Gajewskiego, u którego na początku lat dziewięćdziesiątych zgłębiałem tajniki pracy z psami. W 2004 roku razem z żoną założyłem Centrum Edukacji Kynologicznej Zuzik. Od tej pory staram się nieustannie poszerzać swoją wiedzę, biorąc udział w kursach zawodowych oraz wielu seminariach.

W trakcie pracy zawodowej miałem okazję prowadzić szkolenia Straży Miejskiej. W Warszawie pomagałem opracować nowy program dla uczniów szkół podstawowych w zakresie zachowania wobec psów agresywnych, w Brwinowie natomiast w zakresie postępowania w trakcie interwencji przy psach bezdomnych i rannych. Współpracowałem także przez kilka lat z fundacją Cze-ne-ka, przygotowując psy do pracy w dogoterapii. Obecnie jestem redaktorem Dog&Sport, członkiem kapituły Top for Dog, trenerem i zawodnikiem sportów kynologicznych (zarówno moje psy, jak i prowadzone przeze mnie wielokrotnie stawały na podium ogólnopolskich zawodów rally-o, nosework i sportów siłowo-sprawnościowych).

Ukończone kursy:
Kurs tresury psów – poziom podstawowy (maj 1991);
Kurs tresury psów – tropienie użytkowe (marzec 1993);
Szkoła dla psów (styczeń 2009);
Wstęp do fizjoterapii i rehabilitacji zwierząt domowych (grudzień 2014);
Fizjoterapia i rehabilitacja psów i kotów (kwiecień 2015);
Masaż leczniczy małych zwierząt (kwiecień 2016);
Dietetyka psów i kotów (lipiec 2016);
Probiotyki i prebiotyki w żywieniu zwierząt (sierpień 2016);
Masaż psów i kotów (sierpień 2016);
Sędzia i instruktor nosework polska (maj 2017).

Ponadto niezliczona ilość seminarów i warsztatów, których wypisanie wyczerpałoby limit słów na stronie;)

 

Chętnie pomożemy.