Historia Zuzika

Centrum Edukacji Kynologicznej Zuzik

– kilka osób z pasją, tysiące szczęśliwych psów i zadowolonych właścicieli
Co trzeba zrobić, aby stworzyć firmę zajmująca się usługami dla psów? Czy wystarczy mieć pomysł i pieniądze? Ukończyć kurs, przeczytać kilka książek? Nauczyć czworonoga paru prostych sztuczek? Ostrzyc swojego pupila? Wszystko to musi powstać z pasji, zaangażowania i marzeń. Tylko wtedy nieustannie chce się uczyć, by poznawać tą niesamowitą istotę, jaką jest pies i dzielić się zdobytą wiedzą z innymi! Zuzik powstał, ponieważ psy to nasza pasja, sens życia. Praca z nimi jest dla nas czystą przyjemnością, a największą satysfakcją jest radość obwieszczona światu zamaszystym machaniem ogona. Naszych klientów staramy się zarazić pasją do psów. Pragniemy, aby stali się oni nie tylko odpowiedzialnymi właścicielami, ale przede wszystkim dobrymi i wyrozumiałymi opiekunami.

Iwona Awencka

Iwona Awencka

groomer (fryzjer dla zwierząt)

Groomingiem zajmuje się od ponad 17 lat . Praca ze zwierzakami i uświadamianie ludzi w sprawach pielęgnacji to moja pasja i misja. Uczę również tych chcących rozpocząć przygodę z groomingiem prowadząc kursy pielęgnacji psów i kotów od 2010 r. Największą satysfakcję daje pupil spokojny podczas zabiegów i mina zadowolonego właściciela.

Ukończone kursy:

Sztuka pielęgnacji psów i kotów (wrzesień 2001);

Wykorzystanie ziół w profilaktyce i leczeniu zwierząt (marzec 2016);

Dietetyka zwierząt domowych (czerwiec 2017);

Fizjoterapia i rehabilitacja psów i kotów (lipiec 2017);

Czyszczenie zębów ultradźwiękami oraz pielęgnacja jamy ustnej psa i kota w salonie groomerskim przy użyciu szczoteczki Emmi-Pet (październik 2017);

Michał Dąbrowski

Michał Dąbrowski

instruktor szkolenia psów, konsultant behawioralny

Pracuję z psami  od 2009 roku, po kursie Instruktorskim u Piotra Awenckiego dołączyłem do Zuzika i od tego czasu prowadzę szkolenia grupowe i indywidualne, skupiając się głównie na psach problematycznych. Od 2018 roku prowadzę w Zuziku treningi Fit Paws, poprawiając pewność siebie i sprawność psich kursantów. Moim długoterminowym celem jest zwiększanie wiedzy kynologicznej i powiększanie społeczności świadomych psiarzy.

Ukończone kursy:

Dog Trainer Zuzik – instruktor szkolenia psów (marzec 2011),

Instruktor psiego fitnessu – fitpaws (czerwiec 2018)

Piotr Awencki

Piotr Awencki

trener psów, redaktor Dog&Sport, członek kapituły TOP for DOG, zawodnik sportów kynologicznych.

Współpraca człowieka z psem fascynowała mnie odkąd tylko pamiętam, a pasją „zaraził” mnie mój tata, który amatorsko zajmował się ich szkoleniem. To dzięki niemu poznałem pana Gajewskiego, u którego na początku lat dziewięćdziesiątych zgłębiałem tajniki pracy z psami. W 2004 roku razem z żoną założyłem Centrum Edukacji Kynologicznej Zuzik. Od tej pory staram się nieustannie poszerzać swoją wiedzę, biorąc udział w kursach zawodowych oraz wielu seminariach.

W trakcie pracy zawodowej miałem okazję prowadzić szkolenia Straży Miejskiej. W Warszawie pomagałem opracować nowy program dla uczniów szkół podstawowych w zakresie zachowania wobec psów agresywnych, w Brwinowie natomiast w zakresie postępowania w trakcie interwencji przy psach bezdomnych i rannych. Współpracowałem także przez kilka lat z fundacją Cze-ne-ka, przygotowując psy do pracy w dogoterapii. Obecnie jestem redaktorem Dog&Sport, członkiem kapituły Top for Dog, trenerem i zawodnikiem sportów kynologicznych (zarówno moje psy, jak i prowadzone przeze mnie wielokrotnie stawały na podium ogólnopolskich zawodów rally-o, nosework i sportów siłowo-sprawnościowych).
Ukończone kursy
kurs tresury psów – poziom podstawowy (maj 1991);
kurs tresury psów – tropienie użytkowe (marzec 1993);
szkoła dla psów (styczeń 2009);
wstęp do fizjoterapii i rehabilitacji zwierząt domowych (grudzień 2014);
fizjoterapia i rehabilitacja psów i kotów (kwiecień 2015);
masaż leczniczy małych zwierząt (kwiecień 2016);
dietetyka psów i kotów (lipiec 2016);
probiotyki i prebiotyki w żywieniu zwierząt (sierpień 2016),
masaż psów i kotów (sierpień 2016),
sędzia i instruktor nosework polska (maj 2017)

Ola Parzyszek

Ola Parzyszek

instruktor szkolenia psów

Szkoleniem psów zajmuję się od 2016 roku, kiedy to ukończyłam kurs Dog Trainer w Zuziku, a po odbytych praktykach rozpoczęłam współpracę z Piotrem. Od tego czasu regularnie biorę udział w szkoleniach, seminariach oraz konferencjach z zakresu kynologii. Prowadzę szkolenia grupowe i indywidualne z zakresu podstawowego posłuszeństwa oraz rally obedienice.
Prywatnie właścicielka adoptowanej suczki Alfy z którą trenuję i startuję w Obedience.

Ukończone kursy:
Dog Trainer Zuzik – instruktor szkolenia psów (czerwiec 2016)
Warsztaty pracy z psem lękliwym Piotr Wojtków Szkolenia (kwiecień 2018)
Warsztaty pracy z psem agresywnym Piotr Wojtków Szkolenia (kwiecień 2018)

Chętnie pomożemy.