Psia Miejska Dżungla

Centrum Edukacji Kynologicznej Zuzik zaprasza psiaki do skorzystania z naszej nowej oferty. Psia Miejska Dżungla to rozwój motoryczny, sensoryczne doznania, eksploracja, propriocepcja i mnóstwo węszenia. A wszystko w specjalnie przygotowanym dla Twojego psa lokalu (przed przyjściem poznamy go dzięki specjalnej ankiecie), gdzie znajdują się specjalne podłoża sensoryczne, miękkie przeszkody, różne ciekawe zapachy oraz mnóstwo zabawek węchowych i skrytek na smaczki. To wyjątkowe miejsce na mapie psich

W czasie gdy Twój pies będzie eksplorował otoczenie, Ty w spokoju napijesz się kawy 😉 To pies decyduje jak długo, w jakim tempie oraz w jakim zakresie będzie korzystał z uroków Psiej Miejskiej Dżungli. Rola opiekuna ogranicza się do biernej obserwacji. Pozwoli to spojrzeć Ci z innej strony na swojego pupila.

Zalety z korzystania z Psiej Miejskiej Dżungli:

Rozwój motoryczny, czyli czynnik wpływający na funkcjonowanie i sprawność ciała. Dzięki niemu wzrasta skuteczność i efektywność ruchów, a także następuje stymulowanie rozwoju poprzez ruch.

Stymulacja sensoryczna buduje układy zmysłowe, które są niezbędne w prawidłowym rozwoju psa. Brak odpowiedniej stymulacji sensorycznej może objawiać się m.in. wzmożoną lub obniżoną reakcją na bodźce, niewłaściwym poziomem skupienia oraz trudnościami w zachowaniu

Eksploracja, czyli poszukiwanie informacji lub zasobów jest nie tylko ważną składową systemu seeking, ale także bardzo silną stymulacją umysłową.

Propiocepcja to zmysł orientacji ułożenia poszczególnych części własnego ciała, pozwalający utrzymać koordynację wzrokowo-ruchową. Zaburzenia tego zmysłu mogą objawiać się m.in. brakiem umiejętności stopniowania siły, brakiem świadomości własnego, ociężałym poruszaniem się i problemem z utrzymaniem równowagi.

Węszenie jest nie tylko naturalną, ale także bardzo przyjemną czynnością dla psa. szczególnie, gdy eksploruje ciekawe środowisko lub poszukuje smakołyków. Kora węchowa jest bogata w dopaminę i receptory dopaminergetyczne. Tym samym podnosi poziom dopaminy i stanowi więc ważną część układu nagrody w mózgu psa. Jest to naturalna czynność stanowiąca jedno z ogniw łańcucha łowieckiego (system węszenia jest uruchamiany podczas zachowań łowieckich).  Trening węchowy wpływa wyciszająco, uczy skupienia i dokładności oraz podnosi poziom samodzielności psa. Zwiększa także poziom pewności siebie dzięki czemu niweluje zachowania problemowe mające podłoże w lęku. Stymulacja umysłowa, wynikająca z eksploracji i węszenia może być równie męcząca jak ćwiczenia fizyczne i wpływa odprężająco na psa.

Cena za jednorazową sesję wynosi 100 zł

R

opracowanie projektu na podstawie ankiety

R

przygotowanie lokalu do indywidualnych potrzeb i możliwości Twojego ps

R

czas eksploracji do 45 min

R

smaczki dla psa (wykorzystane do ukrycia w lokalu)

R

kawa dla Ciebie 😉

Do naszej Psiej Miejskiej Dżungli zapraszamy wszystkie psiaki, ale szczególnie polecamy ją opiekunom szczeniąt, psów nieśmiałych, lękowych i reaktywnych. Pamiętaj, by zabrać ze sobą przysmak do żucia dla psa.