NOSEWORK

Zmysł powonienia jest dla psa najważniejszym ze wszystkich zmysłów. Dzięki niemu zdobywa niewyobrażalną ilość informacji o otaczającym go świecie. Za pomocą nosa, pies potrafi wyczuć np. nastrój swojego opiekuna, znaleźć trop zwierzyny, wykryć niedozwolone substancje, zmianę pogody. Jego węch jest niesamowity, więc warto wykorzystać drzemiący w nim potencjał.

Nosework, czyli detekcja zapachów, jest stosunkowo nowym sportem kynologicznym. Wywodzi się z pracy psów policyjnych. Swoją stale rosnącą popularność zawdzięcza uniwersalności. Sprawdzają się w nim zdrowe i pełne energii psy, ale też starsze lub niepełnosprawne. Praca nosem uczy skupienia, koncentracji oraz samodzielności. Dlatego Nosework to doskonała aktywność dla wszystkich, także dla psów wycofanych (lękliwych) lub nadpobudliwych. Dzięki regularnym treningom opiekun nauczy się wyłapywać i rozumieć nawet drobne zmiany w zachowaniu psa. Jednocześnie detekcja zapachów to zajęcia, dzięki którym budujesz relację z psem i zapewniasz mu ciekawą i rozwijającą formę aktywności.

Kalendarz treningów Nosework

R

Chcesz rozpocząć przygodę z Nosework lub podnieść umiejętności? Ćwicz z nami. Zapraszamy na zajęcia indywidualne oraz grupowe (można dołączyć w każdej chwili).

R

Zajęcia prowadzi Piotr Awencki – założyciel zarządu Polskej Ligi Nosework, sędzia nosework, utytułowany zawodnik i trener.

R

Poziom treningów dostosujemy do waszych potrzeb i umiejętności.

R

Treningi odbywać będą się w specjalnej sali treningowej oraz plenerze.

Zajęcia będą prowadzone w formie warsztatów, każdy z uczestników będzie miał po kilka indywidualnych wejść na treningu. Teraz płacisz za trening, nie cały kurs. Sam możesz regulować częstotliwość treningów a trudność ćwiczeń będzie dostosowana do możliwości i potrzeb Twojego psa. Zajęcia podzieliliśmy na kilka poziomów:

Poziom 1 – kurs podstawowy – dla psów, które chcą zacząć przygodę z Nosework lub ćwiczą od niedawna. Pomożemy wprowadzić zapach, przygotować się do egzaminów oraz startów w klasie 1 w kategoriach Containers i Water, wstęp do pozostałych kategorii.

Poziom 2 – dla psów pracujących na zapachu cynamonu. Będziemy ćwiczyć wszystkie kategorie z klasy 1. Będą treningi techniczne, interwałowe, motywacyjne oraz „ślepe przebiegi” i próbki niedostępne. Popracujemy też nad właściwym prowadzeniem psa po ringu.

Poziom 3 – przeznaczony dla psów pracujących przynajmniej na dwóch zapachach. Celem treningów będzie przygotowanie do startu w klasie 2. Na zajęciach ćwiczymy próbki wielokrotne, niedostępne, zwodnicze zapachy i rozproszenia w postaci jedzenia/zabawek. Popracujemy też nad właściwym prowadzeniem psa po ringu oraz elementami z klas wyższych.

Potrzebujesz konsultacji?

Piotr Awencki, instruktor Nosework

Cennik

Treningi Indywidualne:

pojedyncze zajęcia 120 zł

pakiet* 5 zajęć 450 zł

Treningi On-line:

150 zł za tydzień

Treningi grupowe:

pojedyncze zajęcia 70 zł

pakiet* 5 zajęć 250 zł

Treningi dla Klubu:

pakiet* 5 zajęć 200 zł !!!

(*do wykorzystania przez 3 miesiące)