Ekipa Zuzika

Ekipa Zuzika

Wszystko zaczęło się bardzo, bardzo dawno temu. Od marzenia pewnego chłopca, który chciał choć przez chwilę poczuć i zrozumieć, jak pies postrzega otaczający go świat. Te marzenie sprawiło, że przez całe swoje życie uczy się o tym fascynującym zwierzęciu. Z czasem poznał osoby podobne do niego i razem tworzą Zuzikową Ekipę.


 Piotr Awencki - wykładowca, trener nosework

Współpraca człowieka z psem fascynowała mnie odkąd tylko pamiętam, a pasją „zaraził” mnie mój tata, który amatorsko zajmował się ich szkoleniem. To dzięki niemu poznałem pana Gajewskiego, u którego na początku lat dziewięćdziesiątych zgłębiałem tajniki pracy z psami. W 2004 roku razem z żoną założyłem Centrum Edukacji Kynologicznej Zuzik. W 2018 roku wraz z Sylwią Trambacz-Oleszak założyłem Polską Ligę Nosework.   W trakcie pracy zawodowej miałem okazję prowadzić szkolenia Straży Miejskiej. W Warszawie pomagałem opracować nowy program dla uczniów szkół podstawowych w zakresie zachowania wobec psów agresywnych, w Brwinowie natomiast w zakresie postępowania w trakcie interwencji przy psach bezdomnych i rannych. Współpracowałem także przez kilka lat z fundacją Cze-ne-ka przygotowując psy do pracy w dogoterapii.   Obecnie jestem wykładowcą w Centrum Edukacji Kynologicznej Zuzik, trenerem Klubu Nosework Warszawa, v-ce prezesem i sędzią Polskiej Ligi Nosework, redaktorem Dog&Sport. Przede wszystkim jednak jestem zawodnikiem sportów kynologicznych. Startowałem ze swoimi psami z powodzeniem w zawodach siłowo-sprawnościowych, posłuszeństwa i nosework. 

 Iwona Awencka - wykładowca, trener fitness dog, groomer

W moim życiu od dawna goszczą dwie pasje. Fitness i psy. Początkowo je rozgraniczałam. Zawodowo zajmowałam się strzyżeniem psów i kotów, a w wolnym czasie intensywnie ćwiczyłam i zdobywałam wiedzę w zakresie szeroko pojętego ludzkiego fitnessu oraz dietetyki. Psim fitnessem zajmował się Piotr, mój mąż. To on ćwiczył z naszymi psami i prowadził kursy instruktorskie. Jednak wraz z pojawieniem się kilka lat temu Czesia, Piotr poświęcił się noseworkowi, a ja zaczęłam z nim ćwiczyć fitness. Widząc zmiany w wyglądzie oraz zachowaniu Czesława postanowiłam poszerzyć swoją wiedzę i połączyć obie pasie. Obecnie coraz mniej poświęcam się groomingowi, by mieć więcej czasu na samorealizację w psim fitnessie

 Kasia Wąsiewicz - trenerka nosework

Jestem przewodniczką 3 psów: adoptowanego 5-letniego kundelka Luckiego, adoptowanego owczarka australijskiego 4,5 letniego Marshalla oraz od niedawna także niespełna 7-miesięcznego owczarka australijskiego z linii pracującej - Naviego.  Psy były zawsze moim głównym hobby od wczesnych lat dziecięcych, dlatego też w domu rodzinnym mieliśmy ich przynajmniej kilka. Odkąd Lucky pojawił się w moim domu zaczęliśmy przygodę z psimi sportami. Próbowaliśmy wielu - rally-o, obedience, agility, bikejoring, canicross, jednak na zawsze w moim sercu pozostały dwa najważniejsze.  Pod koniec 2019 roku zaczęłam trenować nosework, a później z pasji do niego oprócz bycia zawodnikiem zostałam także trenerem oraz sędzią. Oprócz tego czynnie trenuję dogfrisbee od 2020 roku, w którym także totalnie przepadłam.  W noseworku jako trener stawiam na solidne podstawy, dobrą zabawę, rozwój oraz samodzielność i wzmacnianie pewności siebie psa, ale także współpracę zespołu.